تبلیغات
سربازهمت+ - اللهم فك كل اسیر....امین/سالگردجاویداثرسردارمحبوب دلهاسرلشگرحاج احمدمتوسلیان ودوستانش گرامی میداریم/احمدجون آزادیت مبارك/عاشق همت30سال دردآزادیت میكشه وقت است بیایی/مطلب زیر حسارت جنگی بقلم ز-میثمی بخو.انید...
خدایا:مرا از شر دوستانم محافظت بفرما می دونم چكونه خود را در برابر دشمنانم حفظ نمایم

اللهم فك كل اسیر....امین/سالگردجاویداثرسردارمحبوب دلهاسرلشگرحاج احمدمتوسلیان ودوستانش گرامی میداریم/احمدجون آزادیت مبارك/عاشق همت30سال دردآزادیت میكشه وقت است بیایی/مطلب زیر حسارت جنگی بقلم ز-میثمی بخو.انید...

چهارشنبه 21 تیر 1391 11:42 ب.ظ

نویسنده : موسی سلامت
هوالشافی/یامن اسمه دواء وذكره شفاء/اللهم اشفی كل مریض...امین
قابل توجه دوستان عزیز...
حاج خانم همسر مهربون من الان خبر كردند اتاق عمل است
دعا كنید عمل موفقیت امیز باشد
حاج خانمم 25 سال از من پرستاری كرده وسه تا بچه بزرگ كرده
وبخاطر سختی پرستاری  از من ار چندتا بیماری رنج به سر میبرند.
باهم دعا كنید..
امن یجیب المضطر اذا دعاه ویكشف السوء..ده مرتبه
یالله یارحمن یارحیم صلی علی محمد واله محمد
عكس دیشت در نمایشگاه قران در مسجد مصلا عكس
در داخل خانه خدا..شبیه ان است كعبه  حانه  خدا ساحت شده

کارت پستال درخواستی طراحان
رمضان درب میزند، با بهار قرآن کریمش،
با ترنّم خوشبوی دعاهای عاشقانه اش،
دعای ابوحمزه، دعای سحر و
همه راز و نیازهای بنده با رب الارباب هستی


خدایا!
می گویند برای قدم گذاشتن در مهمانی ات
باید حلالیت بخواهم از کوچک و بزرگ
حلالم می کنید ای کسانی که در طول روز با شما هستم
و ناخواسته رنجاندمتان؟
حلالم می کنید ای کسانی که تمام اعمالم در دنیا
روی شما تاثیر دارد و من بی خبرم؟
 از همدیگر بگذریم تا خدا از ما بگذرد ...


منم آن عاشق همت،که جا ماندم زِ یارانم

 

انیس غصه و دردم ،هوادارِ شهیدانم

 

همه رفتندو من ماندم،سرود عشق را خواندم

 

خوشم هر روز و شب را من،که با یادِ رفیقانم

 

بُود فخرم که جانبازم،ولی شاد و سرافرازم

 

به عشق کشورم ایران،گذشتم از دل و جانم

 

*(بیا همت،بیا احمد،بیا مهدی،بیا ممّد)

 

که با یاد شما هم دم ،قسم بر عشق گریانم

 این شعر ازدوستم كلوب بود ..

اقای پهلوان.زنجانی/تقدیم به خانواده ایثاگران30سال دلم برای حاج همت و حاج اجمدمتوسلیان ودوستانش میتپه تاكی صبركنم/خدایا پربكشم صبرم تمام شدگوله نزدیك قلبم دردمیكنه   

امام نقی, کمپین یادآوری امام نقی به شیعیان, دانلود آهنگ جدید شاهین نجفی در محکومیت حکم ارتدادش, emem naghi, imam naghi

حاجی جون احمدخداتورو آزادكند/همچنین خداوتوروخرمشهررا آزادكردید


اللهم فك كل اسیر....امین یارب العالمین

قابل توجه:ازدوستان شنیدم مادرحاج  احمد درب منزلشون را بازمی گذاره به امیدبازگشت شیر مرد در زنجیرش/احمدجان آزادیت مبارك/30سال دردآزادیتكشبدم بست نیست/دلم میخوام پربكشم وخبرازآزادیت به حاج جون همت بدهمدر حالی كه حزب نیروهای لبنانی (فالانژها) مدعی است كه چهار دیپلمات ربوده شده ایران را لحظاتی بعد از دستگیری به شهادت رسانده اما یك روزنامه نگار اردنی در اظهارات جدیدی گفت كه یك سال بعد از ربایش این چهار تن، در زندان با دیپلمات ها دیدار داشته است.
به گزارش مشرق به نقل از ایرنا، چهاردهم تیر ماه 1361 خودرو سیاسی سفارت جمهوری اسلامی ایران كه در حمایت پلیس دیپلماتیك لبنان از شهر بندری طرابلس به بیــروت باز می گشت، برخلاف قوانین بین المللی و مصونیت دیپـلمات ها در منطقه 'برباره' توسط مزدوران مسلح تحت امر رژیم صهیونیستی موسوم به 'نیروهای لبنانی' متوقف شد و سه دیپــلمات ایرانی و خبرنگار همراه آنها ربوده شدند.

از آن زمان تاكنون از سرنوشت 'سید محسن موسوی' (كاردار)، 'احمد متوسلـــیان'(وابسته نظامی)'، تقــی رستـــگار مقــدم' (كارمند) و 'كاظم اخوان'(خبرنگار و عكاس ایرنا) خبری در دست نیست.

30 سال از ماجرای ربودن چهار دیپلمات ایرانی كه توسط عناصر حزب نیروهای لبنانی دستگیر شده اند می گذرد، ولی این مساله هنوز یكی از مبهم ترین رخدادهای جنگ داخلی لبنان به شمار می رود.

یادمان سردار جاویدان اثر حاج احمد متوسلیان با گفتگوهایی متنوع و خواندنی

در این مجله آثار و گفت‌وگو‌هایی از محسن رضایی، اسماعیل کوثری، محسن رفیق‌دوست، امیر سید‌حسام هاشمی، جواد اکبری، مجتبی عسکری، مهندس سعید قاسمی، محمد متوسلیان، سید ابوالفضل کاظمی، نصرت الله قریب، هاشم فراهانی، گلعلی بابایی، حمید داوود آبادی و ... منتشر شده است.

فرمانده وقت سپاه در بخشی از خاطراتش درباره حاج احمد متوسلیان عنوان می‌کند: در حقیقت، روی جاده اهواز خرمشهر جنگ تن با تانک صورت گرفت که متاسفانه در بیان این واقعیات، تاریخ ما عاجز و ضعیف است که بگوید بر این مملکت چه گذشت. در جنگ چه گذشت. در کنار جاده اهواز- خرمشهر چه گذشت. در کنار همین جاده اهواز- خرمشهر باید تابلوهایی نصب کنند و حاج احمد و تیپ 27 محمد رسول الله(ص) را به مردم نشان بدهند که چگونه یک بار دیگر اینها لبخند پیروزی را بر لبان ایران نشاندند.


دانلود ویژه نامه شاهد یاران

 هوالحق
دختر سه ساله بود که پدرش آسمانی شد . .
دانشگاه که قبول شد، همه گفتند: با سهمیه قبول شده!!!
ولی
هیچوقت نفهمیدند
کلاس اول وقتی خواستند به او یاد بدهند که بنویسد بابا. . .
یک هفته در تب ســـــــوخت ...!
 
عکس/دختر شهید حاج محمود کاوه

حسبی الله...

عشق .صلح . همدلی ♥شهید هادی....


مشکل کارهای ما این است که برای رضای همه کار میکنیم جز خدا


403129_240932615980365_775193745_n.jpgبسم رب الشهدا از شهدا باید گفت


از فداکارترین قوم خدا باید گفت

عشق در دایره ی بسته ی آتش بس نیست از دل سوخته ی اهل صفا باید گفت افق شرعی احساس من و ساعت هشت

آری از روشنی وقت دعا باید گفت

دیگری هر چه دلش خواست بگوید شاعر شعری از حنجره ی سرخ شما باید گفت شعری از حنجره ی سرخ ورم کرده اتان که نیاموخته الفاظ ادا باید گفت می شود شعر سرود و سخن عشق نگفت ؟
یا فرم بست دم از گفتن و یا باید گفت

بسم رب الشهدا زینت سر برگ صفاست غزلی سوخته از حیرت ما باید گفت های و هو گرچه همه زندگی ما شده است از سکوتی که گذشته ز صدا باید گفت و ز قد قامت العشقی که به اوج انجامید
در نمازی به موازات بیا باید گفت

آی شاعر ! تو که با حنجره ات می شکفی لخته لخته طپش حادثه را باید گفت ادبیات حماسه ، ادب قافیه هاست
قطعه شعری به ردیف شهدا باید گفتاما روز سه شنبه دریچه جدیدی در این خصوص باز شد و سایت خبری 'جریان آزاد ملی' لبنان طی گفت وگویی به نقل از 'عیسی ایوبی' استاد دانشگاه و روزنامه نگار اردنی، مطالبی را نقل كرد كه تا حدودی زوایایی از این حادثه را آشكار می كند.

ایوبی در آن زمان خبرنگار روزنامه 'الرای' اردن بوده و در سال 1983 یعنی تقریبا یك سال پس از ربوده شدن دیپلمات های ایران به لبنان سفر كرد تا مصاحبه ای را با 'امین جمیل' رییس جمهوری وقت این كشور انجام دهد.

خودرو حامل ایوبی كه در حال سفر به بیروت بود، توسط افراد ناشناس (كه بعدا مشخص شد، عناصر حزب نیروهای لبنانی هستند) متوقف شده و وی به مقر اصلی این حزب در منطقه 'كرنتینا' بیروت منتقل شد.

ربایندگان ایوبی را به سلول هایی در زیر زمین منتقل كردند؛ در آنجا صدای شكنجه شدن بسیاری از افراد به گوش می رسید.

این روزنامه نگار اردنی توسط 'آنتوان زهرا' از مسوولان فعلی این حزب شكنجه و بازجویی شده و پس از یك ماه با یك قایق به مركزی اسراییلی (كه در آن زمان جنوب لبنان را تحت اشغال داشته) منتقل شد. صهیونیست ها تحقیقاتی از او انجام داده و می خواستند بدانند كه آیا با مقاومت ارتباطی دارد یا خیر.

پس از چند روز، فالانژها به سلول وی آمدند تا تحقیقاتی را انجام دهند اما در آن وقت وضعیت جسمانی ایوبی بسیار بد بود، به شكلی كه نمی توانست به روی پای خود بایستد؛ بنابراین آنها ناچار شدند كه بوسیله یك جیپ او را به یك بیمارستان ببرند كه در بدو ورود به این بیمارستان هوشیاری نداشته و نفهمیده كه اطرافش چه خبر است.

پس از اینكه این روزنامه نگار اردنی هوشیار شده، مشاهده كرده كه چهار تن در یك اتاق همراه او هستند كه نمی توانند به خوبی عربی صحبت كنند و یكی از آنها به هیچ وجه قادر به حرف زدن به زبان عربی نبوده است.

این روزنامه نگار اردنی كم كم متوجه می شود كه این چهار نفر دیپلمات های ربوده شده ایرانی هستند. به گفته وی، دلیل اصلی بهبودی جسمی او رسیدگی بسیار خوب و خوش رفتاری این افراد بوده است.

ایوبی تقریبا چهار روز با این افراد هم اتاق بوده تا اینكه گروهی از حزب نیروهای لبنانی، چشم بسته همگی آنها را به نزدیكی دریا هدایت كردند؛ این منطقه در فاصله كمتر از ده دقیقه از كرنتینا واقع بوده است.

به روایت ایوبی، سپس این افراد شروع به تیراندازی كردند اما نوبت كه به او می رسد، ایوبی را به داخل جیپ هدایت كرده و طوری وانمود می كنند كه سایرین را كشته اما از كشتن وی صرف نظر می كنند؛ زمانی كه او در جیپ بوده، همچنان صدای تیر به گوش می رسیده است.

ایوبی در پایان گفته كه سپس مرا به بازداشتگاه منتقل كردند و پس از این حادثه دیگر به هیچ وجه شكنجه نشدم.

این گزارش این گونه از زبان روزنامه نگار اردنی به پایان می رسد كه این امكان وجود دارد كه دیپلمات های ایرانی هنوز زنده باشند، چرا كه چشمان او بسته بوده است اما چیزی كه نمی توان در آن تشكیك كرد؛ این است كه وی چند روزی را با آنها در یكی از بازداشتگاه های حزب نیروهای لبنانی در كرنتینا گذرانده است و همچنان باید گفت كه در این خصوص فرضیه های مختلفی وجود داشته اما به هر حال تئوری به شهادت رساندن این افراد لحظاتی پس از دستگیری منتفی است.غرامت جنگ را که نگرفتید؛ لااقل نماد ایران ستیزی و توهین به 5 هزار شهید در بغداد نابود شود
 
سایت بازتاب امروز نوشت: صدام برای آنکه نمادی برای ضدیتش با ملت ایران ایجاد کند، در سال 1365 مصادف با سالهای پایانی جنگ تحمیلی دستور ساخت طاق نصرت تحت عناوین « شمشیرهای قادسیه» و «کمان پیروزی» را با استفاده از کلاهخود پنج هزار سرباز شهید ایرانی در منطقه سبز بغداد را صادر کرد؛ منطقه ای از بغداد که موسوم به منطقة الخضراء است و محل بسیاری از ساختمان های حساس است .

در همین چهارچوب دو معمار انگلیسی و آلمانی با گرته برداری از دستان صدام، طرح این طاق نصرت را که دو دست از خاک بیرون آمده با دو شمشیر عربی در دست است ، با حجم عظیمی از کلاه خودهای سوراخ شده ایرانی در پای این دو دست که شمشیرهایشان در نقطه اوج به هم متصل می شد، طراحی و پیاده کردند تا جنگ عراق با ایران را تداعی گر نبرد قادسیه سازند.  

 در این حال یک پژوهشگر تاریخ عراق با اشاره به این بنا گفت: از آنجا که این بنا براساس دست های صدام ساخته شده، ادامه وجود آن در بغداد، توهین به مردم عراق که اکثریت آنها از صدام منزجرند نیز هست.

 همچنین نماد دیگری تحت عنوان «اشمال صدام» ساخته شد که نماد یک گنبد دارای معماری شیعی و ایرانی است که توسط شمشیر صدام از آسمان به زمین کشیده شده و به دو نیم شده است! این همان نمادی است که گفته می شد برای ساخت یادبود قیصر امین پور کپی برداری ناقصی از آن صورت پذیرفته است و این کپی برداری نیز اعتراضاتی را در ایران به همراه داشت.
 
این نمادها پابرجا ماند تا آن که صدام و حزب بعث بالاخره با حمله نیروهای آمریکا و ناتو به این کشور از اریکه قدرت سقوط کردند و طبیعتاً بسیاری از سیاست هایشان که مسبب وضعیت وحشتناک عراق در دوران صدام تلقی می شود، از جمله پان عربیسم افت شدیدی یافت. اما آنچه عجیب بود، عدم تخریب جدی ترین بنای ضدایرانی در عراق با پایان دوران بعثی ها در عراق و روی کار آمدن طیف سیاسی همراه ایران در این کشور همسایه است.

البته عراقی ها همچنان با زیرکی از پرداخت نقدی خسارت 1000 میلیارد دلاری جنگ تحمیلی یا معادلش (از طریق واگذاری برداشت از چند چاه نفتی این کشور تا سقف تعهدات این کشور و نظایر آن) می گریزند و مجید الشیخ، سفیر عراق در ایران نیز عنوان کرده بود: «برادر از برادر شکایت نمی‌کند. ملت عراق مشکلات مالی فراوانی دارد و ایران باید به این موضوع توجه کند.» اما ظاهراً این بهانه مشکلات مالی تنها برای ایران است، چون عراق از سال 1994 پرداخت خسارت کویت را آغاز کرده و پس از صدام نیز ادامه داد و در آخرین پرداخت نیز در مرداد ماه 1390 یک میلیارد و شصت میلیون دلار غرامت جنگی به کویت پرداخت کرد تا بدین ترتیب عراق تاکنون سی و سه میلیارد و سیصد میلیون دلار غرامت جنگی پرداخت کرده و حدود نوزده میلیارد دلار نیز باقی مانده باشد که در اقساط بعدی قرار است پرداخت نماید.

 ایران نیز که همچنان در حال آبادسازی عراق است، علی رغم عبور تولید نفت ایران از مرز دو میلیون بشکه در روز، با همسایه اش که فعلاً با دولتمردانش روابط حسنه ای دارد، از شیوه حسن رفتار بهره می برد و فعلاً بر روی این اتفاقات چشم بسته و فرصت بیشتری به این کشور داده است تا کشورش را بازسازی کند و حتی برای فعالتر کردن نقش این کشور در معادلات منطقه، امتیاز میزبانی دور دوم مذاکرات تازه با 5+1 را به عراق داده است. اما هنوز گام مثبتی از سوی عراقی ها برداشته نشده است.

یکی از انتظارات ایران از عراق، تخریب این نمادها و به ویژه تخریب طاق نصرت قادسیه در این کشور بوده تا ضدایرانی ترین نماد که مبین دشمنی ایران و عراق است نابود شود؛ اما دولت نوری المالکی در ابتدای استقرار، مخالفت زلمای خلیل زاد، سفیر وقت آمریکا در عراق را بهانه عدم تخریب این بنا کرد.

در این شرایط که دستگاه دیپلماسی ایران توان دریافت غرامت جنگ تحمیلی را به هر شکل ممکن در این مقطع ندارد، حداقل انتظار از عراقی ها که می توان آن را به شکل جدی خواست، این است که تا پیش از ارائه قطعی امتیاز میزبانی نشست 5+1، نخست وزیر عراق دستور تخریب این نماد ضدایرانی را صادر کنند تا هنگامی که مسئولان ایرانی برای مذاکرات پیش رو از منطقه خضرای عبور کردند، شاهد نمادی که با کشتار پنج هزار ایرانی بنا شده، نباشند و بدین ترتیب پایه های دوستی دو کشور نیز تحیکم شود؛ امتیاز چندان بزرگی نیست که کلاهخود 5 هزار شهید ایرانی از کف مهم ترین خیابان بغداد جمع شود، اما با این حال آیا دیپلمات ها می توانند برای مملکتمان تحصیلش نمایند؟

آیا احکام نیکی به والدین را می دانید؟


نیکی به والدین

احترام به والدین در قرآن با خطاب های گوناگون وارد شده و به مقام و منزلت عظیم آنان و نقش و موقعیت خطیر آنها اشاره بسیارى شده است. البته این دستور نه تنها شامل والدین مسلمان مى شود، بلكه در آیات قرآن احسان و نیكى به پدر و مادر غیر مسلمان را نیز در بر مى گیرد و البته در دستورات انبیاى پیشین نیز بر این مطلب تأكید شده است.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

(وَإِذْ أَخَذْنَا مِیثَاقَ بَنِی إِسْرَائِیلَ لاَتَعْبُدُونَ إِلاَّ اللهَ وَبِالْوَالِدَیْنِ إِحْسَاناً); (بقره (2)، آیه 83) جز خدا كس دیگر را نپرستید و به پدر و مادر احسان كنید.

در اهمیت نیكى به پدر و مادر همین بس كه خداوند احسان به آنان را در كنار توحید و دعوت مردم به خداشناسى بیان نموده است. در سوره لقمان مى فرماید: (اَنِ اشْكُرْلى وَ لِوالِدَیْكَ)، (لقمان (31)، آیه 14) شكرگزار من باشید (چون ولى نعمت شما هستم) و شكرگزار پدر و مادر باشید (چون اینها مجراى فیض هستند)

قرآن مجید در مواردى پس از دستور یكتاپرستى، مسئله نیكى به پدر و مادر را مطرح كرده است:

(وَاعْبُدُوا اللهَ وَلاَ تُشْرِكُوا بِهِ شَیْئاً وَبِالْوَالِدَیْنِ إِحْسَاناً); (نساء (4)، آیه 35)

(وَقَضَى رَبُّكَ أَلاَّ تَعْبُدُوا إِلاَّ إِیَّاهُ وَبِالْوَالِدَیْنِ إِحْسَاناً); (اسراء (17)، آیه 23)

احسان و محبت نسبت به پدر و مادر اختصاص به زمان خاصّى ندارد، بلكه قرآن دستور مى دهد به پدر و مادر در دوران پیرى هم احترام بگذارید، زیرا در این موقع قدرت جسمى خود را از دست داده و نیاز شدیدى به فرزندان خود دارند

پروردگارت فرمان داده جز او را نپرستید و به پدر و مادر نیكى كنید. بعد در ادامه آیه مى فرماید: هرگاه یكى از آنها یا هر دو به سنّ پیرى برسند، كمترین اهانتى به آنها روا مدار، و بر آنها فریاد مزن، و نسبت به آنها گفتار كریمانه و بزرگوارانه داشته باش.

احسان و محبت نسبت به پدر و مادر اختصاص به زمان خاصّى ندارد، بلكه قرآن دستور مى دهد به پدر و مادر در دوران پیرى هم احترام بگذارید، زیرا در این موقع قدرت جسمى خود را از دست داده و نیاز شدیدى به فرزندان خود دارند:

(إِمَّا یَبْلُغَنَّ عِندَكَ الْكِبَرَ أَحَدُهُمَا أَوْ كِلاَهُمَا فَلاَ تَقُل لَهُمَا أُفٍّ وَلاَ تَنْهَرْهُمَا وَقُل لَهُمَا قَوْلاً كَرِیماً). (اسراء (17)، آیه 23)

قرآن یادآورى مى كند كه محبت به والدین اختصاص به دوران حیات آنها ندارد، بلكه باید بعد از حیات به یاد آنها بود و از خداوند براى آنان طلب مغفرت كرد. آنجا كه از حضرت نوح(علیه السلام) چنین نقل مى كند:

(رَبِّ اغْفِرْ لِی وَلِوَالِدَیَّ وَلِمنَ دَخَلَ بَیْتِیَ مُۆْمِناً). (نوح (71)، آیه 28)

و از ابراهیم خلیل الرحمن پس از بناى كعبه چنین نقل مى نماید:

(رَبَّنَا اغْفِرْ لِی وَلِوَالِدَیَّ وَلِلْمُۆْمِنِینَ یَوْمَ یَقُومُ الْحِسَابُ). (ابراهیم (14)، آیه 41)

حال که اهمیت رعایت حرمت و بعضی حقوق والدین را متذکر شدیم در استفتائاتی که در این مورد از آیات عظام شده است سیری می کنیم و پاسخ آن بزرگواران را ذکر می نماییم:

سوال: بنده جوان هستم و پدر پیری دارم، اما پدر بنده (به اصطلاح خیلی گیر می‌دهد) و مرا اذیت می‌کند. لطفا راهنمایی کنید من چه کنم و چه رفتاری داشته باشم و چه جاهایی به حرفهای او گوش کنم؟ در ضمن فکر می‌کنم که او عصبی باشد. خدا مرا ببخشد و شما را خیر دهد.

قرآن یادآورى مى كند كه محبت به والدین اختصاص به دوران حیات آنها ندارد، بلكه باید بعد از حیات به یاد آنها بود و از خداوند براى آنان طلب مغفرت كرد

آیةالله شیخ محمد جواد فاضل لنکرانی(مدظله):

تا می‌توانید صبر کنید و از او تبعیت کنید. این کار آثار فراوانی در زندگی دنیوی و اخروی شما خواهد داشت. بنابراین مادامی که از شما توقع معصیت و گناه خداوند را نداشته باشد از او تبعیت کنید.

سۆال: مادرى به فرزندش مى گوید برو همسرت را طلاق بده وگرنه عاقت مى کنم چون او با عروس خود نمى سازد آیا اطاعت مادر در این خصوص واجب است؟

آیت الله العظمی سیستانی(مدظله):

اطاعت از مادر در این مورد واجب نیست و آن کلام که تو را عاق مى کنم، بى اثر است البته باید از بد گفتارى با مادر اجتناب کرد.

سوال: نماز اول وقت واجب تر است یا امر و فرمان پدر و مادر؟ یعنی اگر مادر یا پدر انسان امر به کاری کرد آیا باید ابتدا آن کار را انجام داد یا نماز اول وقت را به جا آورد؟

آیة الله مکارم شیرازی(دام ظله):

در صورتی که ترک فرمان پدر یا مادر باعث ایذاء آنها گردد، انجام فرمان آنها مقدم است. زیرا نماز اول وقت مستحب است ولی اطاعت پدر و مادر در آنچه گفته شد واجب می باشد.

سوال: اگر والدین دراعمال مستحبی(نه واجب) مثل رفتن به جمکران و...مانع انسان شوند اطاعت ازآنها واجب است؟ (البته اگر این مخالفت بادلایل غیرمنطقی باشد)

آیة الله مکارم شیرازی(دام ظله):

در صورتی که تخلف از دستور آنها باعث ایذاء آنها گردد نباید تخلف کرد.منابع:

کتاب: رمضان ماه خدا ـ زین العابدین احمدی ، حسنعلی احمدی

سایت شیعه سرچ

سایت آیةالله مکارم شیرازی(دام ظله)

سایت آیة الله سیستانی(دام ظله)
کلاه خود سربازان شهید ایرانی همچنان در کف خیابان های بغداد است


اشمال صدام، گنبد دو نیم شده ایران همچنان پابرجاست

--
آنقدرفریادهایم را سکوت کرده ام که اگربه چشمانم بنگرید کرمی شویددیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 7 خرداد 1392 10:56 ق.ظ